III. Náš Zvolen

Komunitné mesto s vysokou mierou participácie obyvateľov.

Predstavujeme náš Zvolen

Bez Vás to nepôjde. Poďme si preto spoločne vybudovať lepší Zvolen. Náš Zvolen. Veď je to o nás. Buďme moderné, transparentné a predovšetkým komunitné mesto s vysokou mierou participácie na úrovni najvyspelejších miest v Európe.

7 okruhov pre náš Zvolen

1. Občan = akcionár

Mesto Zvolen si môžeme predstaviť ako firmu, kde jej občania predstavujú spoluvlastníkov – akcionárov. A rovnako tak ako sa musia majitelia firmy alebo správna rada zodpovedať akcionárom, tak aj vedenie mesta by sa malo zodpovedať svojim občanom a spravovať kapitál mesta k jeho zveľaďovaniu a zhodnocovaniu.

2. Otvorené projekty

Férové, transparentné tendre a verejné súťaže sú otrepaná téma už roky. Avšak bez zmeny. Tie isté firmy a predražené zákazky. Veríme, že sa to dá aj inak.

3. Životná úroveň

Občania sú odrazom mesta ako mesto je odrazom občanov. Poďme spoločne zlepšiť našu životnú úroveň.

4. Vzdelanie detí i dospelých

Vzdelanie je investícia nie len do budúcnosti. Je to v prvom rade investícia do nás samotných.

5. Moderné služby mesta

Nestačia len slová a vízie na papieri. Moderné mesto potrebuje moderné služby s kvalitným servisom a technickým zabezpečením.

6. Deti, mládež a voľný čas

Nech sa naša budúca generácia môže tešiť z nových športovísk, ihrísk a iných voľnočasových priestorov, kde sa môžeme spoločne schádzať a tvoriť nový a lepší Zvolen.

7. Spolupráca organizácií

Vzájomná spolupráca organizácii a mesta je nevyhnutná k budovaniu lepšieho Zvolena. Sme za spoluprácu a rozvoj neziskových organizácií a aktivistických skupín so záujmom budovať lepší Zvolen.

Ďalšie piliere

I. Hrdý Zvolen

Moderné otvorené mesto s bohatou históriou, kultúrou a aktivitami.

II. Zelený Zvolen

Mesto inovácii, rozvoja, lesov a lásky k našej krásnej prírode.